اخبار > ايجاد پايگاه‌هاي تجميعي و سيار واكسيناسيون در كلان شهرك‌هاي 12 استان/ پيگيري براي افزايش گستره واكسيناسيون در ساير شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدير ايمني، بهداشت، محيط زيست و انرژي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران خبر داد:

ايجاد پايگاه‌هاي تجميعي و سيار واكسيناسيون در كلان شهرك‌هاي 12 استان/ پيگيري براي افزايش گستره واكسيناسيون در ساير شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور

همايون توفيقي در گفت‌وگو با خبرگزاري ايسنا اظهار داشت: با پيگيري‌هاي صورت گرفته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و همكاري دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، واكسيناسيون عمومي كاركنان شاغل در شهرك‌هاي صنعتي با اولويت كلان شهرك‌ها در استان‌هاي گلستان، اردبيل، سيستان و بلوچستان، آذربايجان غربي، قزوين، تهران، لرستان، يزد، آذربايجان شرقي و زنجان آغاز شده است.

مدير ايمني، بهداشت، محيط زيست و انرژي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران از ايجاد پايگاه‌هاي تجميعي و سيار واكسيناسيون در شهرك‌ها و نواحي صنعتي 12 استان كشور تا كنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، همايون توفيقي با اعلام اين خبر در گفت‌وگو با خبرگزاري ايسنا اظهار داشت: با پيگيري‌هاي صورت گرفته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و همكاري دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، واكسيناسيون عمومي كاركنان شاغل در شهرك‌هاي صنعتي با اولويت كلان شهرك‌ها در استان‌هاي گلستان، اردبيل، سيستان و بلوچستان، آذربايجان غربي، قزوين، تهران، لرستان، يزد، آذربايجان شرقي و زنجان آغاز شده است.

وي افزود: پيش از اين، استان‌هاي خراسان رضوي و قم نسبت به ايجاد پايگاه‌هاي تجميعي واكسيناسيون در شهرك‌هاي صنعتي منطبق بر دستورالعمل‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اقدام كرده بودند و پيگيري براي افزايش گستره واكسيناسيون در ساير شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور نيز توسط مديران شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها درحال انجام است.

مدير ايمني، بهداشت، محيط زيست و انرژي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به اهميت واكسيناسيون جامعه شاغل در شهرك‌ها و نواحي صنعتي نيز اشاره و اضافه كرد: برونداد واكسيناسيون گروه‌هاي پرخطر، دستيابي به ايمني عمومي در جامعه هدف است كه همواره از دغدغه‌هاي دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت مي‌باشد.

توفيقي ادامه داد: حدود يك ميليون نفر پرسنل شاغل در واحدهاي توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي به دليل فضاهاي مورد استفاده در بخش توليد، اياب و ذهاب، تعدد برخوردها و مراودات، تماس با محصولات مورد استفاده در جامعه، آسيب پذير بودن قشر كارگري از نظر اقتصادي، مسائل مترتب بر بهداشت خانواده و امنيت شغلي در صورت ابتلاء، جزو گروه‌هاي پرخطر و در معرض آسيب‌هاي بهداشتي، اجتماعي و اقتصادي ناشي از كرونا مي‌باشند.

وي از تأمين امنيت و سلامت جسمي مديران و كارگران واحدهاي توليدي به‌عنوان مطالبه به‌حق فعالان اقتصادي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي ياد كرد و از پيگيري مجدانه اخذ موافقت دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و دريافت سهميه واكسن براي كاركنان شاغل در اين مناطق و تسري واكسيناسيون براي كل جامعه هدف خبر داد.

به گفته مدير ايمني، بهداشت، محيط زيست و انرژي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، هم ‌اکنون متولدان سال 1355 و قبل از آن در سراسر كشور و همچنين متولدان 1356 تا 1365 که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، ايلام، كرمانشاه، كردستان، آذربايجان غربي، قم و هرمزگان هستند، امکان ثبت‌ نام در سامانه واکسیناسیون کرونا را دارند.

توفيقي يادآور شد: با هماهنگي شركت شهرك‌هاي صنعتي با دانشگاه‌هاي علوم پزشكي برخي استان‌ها، از جمله خراسان رضوي كه در پنجمین موج طغیان ویروس كرونا از شرايط حادي برخوردار بودند، کارگران خط تولید و پشتیبانی تولید واحدهای صنعتي و تولیدی متولد سال 1362 و قبل از آن نيز زیر پوشش طرح واکسیناسیون قرار گرفتند.

وي در پايان از تلاش‌هاي شبانه روزي كادر درمان و تمامي عوامل بهداشت و درمان كشور در تأمين و تزريق واكسيناسيون و درمان بيماران كرونايي تقدير كرد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 505 شهرک و 324 ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، 81 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، 2 مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 93 هزار و 923 قرارداد منعقده و بهره‌برداری از 48 هزار و 12 واحد صنعتی و سه هزار و 145 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 962 هزار و 243 نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

اخبار مرتبط:
•  پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک‌ها و نواحي صنعتی كشور راه اندازي مي‌شود

تاريخ: 1400/06/21  | ساعت: ١٣:٢٦ | شناسه: ١٥٠٣٦ | تعداد نمايش: 210


خروج